آموزش راه اندازی یک کسب و کار در منزل با گلسازی در خانه

آموزش راه اندازی یک کسب و کار در منزل با گلسازی در خانه

یکی از کار های که میتوان در خانه انجام داد و از آن کسب درآمد کرد کار گلسازی است. بسیاری از خانمها با این هنر به خوبی آشنایی دارند، البته اگر چیزی از فنون گلسازی بلد نباشند نیز به راحتی با آموزشهای رایگانی که در اینترنت وجود دارد، میتوانند آنها را فراگیرند. این هنر را میتوان از جمله مشاغلی دانست که نیاز به هیچگونه مدرک تحصیلی ندارد، همچنین شما لازم نیست به ادارات و سازمانهای مختلف برای اخذ مدرک مراجعه کنید، بنابراین با هزینه بسیار پایین که برای خرید وسایل و مواد اولیه خواهید پرداخت، میتوانید کار را آغاز نمایید.
شما در بسیاری از منازل گلهای مصنوعی را میبینید چنانچه از صاحبخانه قیمت را بپرسید، حتما به قیمت بالای هزینه خریداری شده گلها پی خواهید برد. درگلفروشیها نیز سبدهای گل مصنوعی زیادی وجود دارد که صددرصد با هزینه خیلی کمی ساخته شده و البته با هزینه هنگفتی به فروش میرسد. همانطور که گفته شد کانالهای تلگرامی، پیجهای اینستاگرامی و سایتهای مختلف وجود دارند که هم به شما ایده های نوینی را میدهند و هم به صورت کاملا واضح و مبرهن همه چیز راجع به انواع گلسازی را به شما می آموزند. شما با یک جستجو و بررسی میتوانید راحتی کار را دریابید، تنها نکته مهم ماجرا خلاقیت و ابتکار عمل شما به عنوان یک هنرمند است. بدین امر بیاندیشید که قرار است با قدرت لطافت دستان و خلاقیت افکارتان هنر زیبایی را خلق کنید. فردی که شروع به کار گلسازی کند، مطمئنا بعداز مدت بسیارکوتاهی، میتواند با چرم، فوم، ساتن و حریر، نمد، کاغذکشی، کریستال ، خمیرچینی و انواع روبانها، گلهای زیبایی را بسازد و برای کسب درآمد عرضه نماید.
برای بازاریابی این حرفه مانند بسیاری دیگر از مشاغل کار در خانه، به یک کانال در تلگرام یا یک صفحه در اینستاگرام نیاز دارد، از طرفی با گرفتن یک غرفه نه چندان بزرگ در نمایشگاههای مختلف آثار خود را به نمایش بگذارد، شاید در ابتدا کمی مشکل باشد اما با بدست آوردن مشتری کم کم، به موفقیت فروش محصولات خود نزدیک خواهید شد. امروزه به دلیل زیبایی پسند اکثریت انسانها، گلها جایگاه ویژه ای در زندگی را به خود اختصاص داده اند، جدای زیبا بودن، حس آرامشی که با دیدن گلها به همه القا میشود، بر قوت خود باقی است. علاوه بر تزیینات خانه، در جشنها و محل کار نیز از گلها استفاده میشود. هرچند که گلهای طبیعی روح انسان را جلا میبخشد و آرامش وصف ناپذیری را عطا میکند، اما نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند و افراد به علت مشغله زیاد نمیتوانند این کارها را در قبال آنها انجام دهند و از طرفی به دلیل خانه ها و اتاقهای کم نور ساختمانها امروزی، نگهداری گلهای طبیعی کار سختی محسوب میشود، پس تقریبا اکثر مردم به سمت گلهای مصنوعی سوق  پیدا میکنند.
حال شما اگر در همه زمینه های گل سازی خبره شوید و تجربه کسب کنید، همچنین خلاقیت و نوآوری داشته باشید، بی شک درآمد مناسب و خوبی بدست می آورید. سعی کنید بعد از آموزش کامل گلسازی، مطالعاتی نیز در رنگ شناسی داشته باشید، با این کار به این درک میرسید که چه رنگهایی در کنار هم بیشتر جلب توجه میکنند و چشم نوازتر هستند. این نکته هم قابل توجه است که بدانیم، گلسازی تنها ساخت گل در گلدانها را به ما نمیدهد بلکه شما با آموختن هنر گلسازی، میتوانید در زمینه های جانبی آن مانند:ساخت انواع گلسر، سنجاقسر و تل، تاج گل و دستبند و تزیینات دیواری و. . . نیز اثر خلاقانه خود را به رخ همگان بکشید. همچنین در مواقعی، حذف برخی هزینه ها در زندگیتان میشود، به عنوان مثال:شما به جشن یا مهمانی دعوت شدید میتوانید از هنر خود برای هدیه دادن استفاده کنید و یا اینکه عروسی خودتان یا یکی از اعضای خانواده را میتوانید با هنر خود آذین ببخشید.
برای این کار کم هزینه و پردرآمد به مواد اولیه کمی احتیاج داریم مانند:چسب حرارتی، فندک و قیچی، که در همه خانه ها وجود دارد و باقی وسایل حرفه ای هستند که بستگی به نوع کارتان دارد و با هزینه کم میتوان آنها را خریداری کرد، سعی کنید وسایلتان را از مغازه ها و پاساژهای مرکزی خریداری کنید تا برایتان بصرفه تر باشد. همانطور که در متن بالا گفته شد، ایده ها را از اینترنت میتوانید بگیرید، ببینید قرار است برای کدام قسمت از خانه گل بسازید، بطور مثال:گل قرار است در سرویس بهداشتی یا روی کنسول نزدیک درب ورودی و یا روی میز ناهارخوری قرار گیرد، علم زیبایی شناسی و رنگ شناسی برای موفقیت شما در این قسمت بسیار یاری دهنده است.
نکته مهم دیگر این است که کارتان باید تمیز و مرتب باشد، اگر که گلی زیبا بسازید اما تمیز نباشد، مثلا تکه های چسب حرارتی از آن آویزان باشد یا برش مرتبی نداشته باشد مطمئنا جلب توجه نمیکند و نارضایتی خریدار را به دنبال دارد.

کار در منزل دات کام

گذاشتن یک دیدگاه

*

code