آموزش پرورش بلدرچین در منزل یک کسب و کار پر درآمد خانگی (1)

آموزش پرورش بلدرچین در منزل یک کسب و کار پر درآمد خانگی (1)

از کارهایی که میتوان در خانه انجام داد و بسیار هم پرسود میباشد، پرورش بلدرچین است که البته کارهایی مثل بسته بندی تخم بلدرچین هم به دنبال آن می آیند. در دهه های اخیر به دلایلی مثل هورمونی بودن مرغ های ماشینی و خوش خوراک بودن پرندگان وخواص بسیار بالایی که در گوشت و تخم پرندگان از جمله بلدرچین وجود دارد، فروش و سود خوبی را میتواند داشته باشد. مسلما مانند همه کارها، پرورش بلدرچین و تولید و بسته بندی تخم آن نیاز به مطالعه و کسب آگاهی و دریافت تجربه دیگران دارد، در دهه اخیر به علت استقبال زیادی که توسط مردم صورت گرفته، برخی از سایت ها پرورش بلدرچین و سایر پرندگان را به صورت فیلم یا مقاله با توضیحات کامل و بیان تمام جزئیات به صورت رایگان یا با واریز مبلغی ارائه کرده اند و در دسترس همگان قرار میگیرد. کتاب هایی نیز توسط متخصصان این امر نوشته و منتشر شده است، سازمان جهاد کشاورزی و فنی و حرفه ای هم کلاس های آموزشی مبنی بر نحوه پرورش بلدرچین و نگهداری آن برگزار نموده اند. با این راهکارها هر شخصی که میتواند این حرفه را برای کسب و کار انتخاب کند و با ایمان به خدا و بردباری و سخت کوشی به موفقیت مادی و معنوی دست خواهد یافت.
بعد از انجام مطالعات و فراگیری دانش این کار، نوبت به اقدامات اولیه آن میرسد، در گام نخست شما باید برای گرفتن مجوز به سازمان های ذیصلاح مراجعه کنید، شما برای اینکار باید با در دست داشتن یک درخواست کتبی و نقشه کامل ساختمان به اداره دام و طیور شهرتان مراجعه کنید، در صورت پذیرش درخواست شما به اداره جهاد کشاورزی استان ارجاع داده میشود و در نهایت چنانچه همه چیز طبق رعایت قوانین و ضوابط باشد، مجوز شما صادر میگردد. در گام بعدی شما به خرید تجهیزات و لوازم میپردازید و محیط نگهداری را آماده میکنید، جالب است بدانیم که بلدرچین شرایط خاصی برای رشد نیاز ندارد، اما اگر بهترین شرایط برایش مهیا شود حتما بازدهی بهتری خواهد داشت. از طرفی بعد از اخذ مجوز میتوانید برای دریافت وام از موسسات قرض الحسنه یا بسیج سازندگی اقدام کنید، وام خرید تجهیزات با سود پایین به شما تعلق میگیرد.

آموزش پرورش بلدرچین در منزل یک کسب و کار پر درآمد خانگی (1)
شما میتوانید کار را با حجم کمی از بلدرچین ها در اتاق، زیرزمین و یا انباری آغاز کنید، چرا که بلدرچین از پرندگان مقاوم در شرایط زندگی هستند، اما سعی کنید که حتی الامکان از قفس های استاندارد برای نگهداری کمک بگیرید، اینکار هم به انسجام بلدرچین ها و هم به نظافت و تمیزی جای آنها کمک میکند. قفس هایی که امروزه برای پرورش خانگی بلدرچین در بازار عرضه میشود، از قسمت آبخوری، دانخوری، محفظه جمع آوری تخمها به طور جداگانه برخوردار است، این عوامل کار پرورش دهنده را آسان میکند، برای اینکه از ریخت و پاش و کثیفی آب و دانه جلوگیری میشود و با این شیوه از بسیاری از بیماری ها پیشگیری میشود، همچنین تخم ها به راحتی در محفظه جمع میشوند و دیگر نیاز به دخالت دست نیست. سعی کنید علاوه بر پسماند سفره ای که برای تغذیه بلدرچین هایتان استفاده میکنید از دانهای استاندارد و آب های سلامت نیز بهره مندشان گردانید که در این صورت بی شک از تخم های بهتر و درشتتری بهرمندتان میکنند.
با یک حساب سرانگشتی میتوان دریافت که اگر از قفس های نام برده استفاده کنید، در یک اتاق سه در چهار دوازده متری میتوانید حدود هشتصد پرنده را پرورش دهید، شما تقریبا کمتر از یک ساعت در روز را برای آب و دانه دادن به بلدرچین ها صرف میکنید. اگر همه بلدرچین ها تخم گذار باشند واما اگر روزی نود درصد آنها تخم بگذارند، با وقت و هزینه بسته بندی، باز هم سود خالص شما بیشتر از پرداختی خواهد بود. سعی کنید در قسمت بسته بندی و تبلیغ خلاقیت به خرج بدهید، هرچند که به دلیل خوش خوراکی تخم و گوشت بلدرچین، جای خوبی را در سفره غذایی مردم پیدا کرده است.
اما میدانید که بسته بندی های شکیل و نام برند ثبت شد روی آن، بسیار تأثیرگذار میباشد، شما میتوانید روی برچسب بسته بندی ها از خواص تخم بلدرچین چاپ کنید مانند: تخم بلدرچین نسبت به یک تخم مرغ پنج برابر فسفر، پنج و نیم برابر آهن و… بمب انرژی نامیده میشود، سرشار از امگا 3 است و این یعنی کودکان باهوش و کمترین مبتلایان بزرگسال به آلزایمر را داشته باشیم، به دلیل داشتن B6 از تهوع جلوگیری میکند و مناسب خانم های باردار میباشد، همچنین این گوشت و تخم به علت نداشتن کلسترول، برای افرادی که مبتلا به فشار خون هستند بسیار خوب میباشد یا اینکه به صورت بروشوری در بسته بندی بیان دارید که: در قرآن کریم در سوره های اعراف، طه و بقره از بلدرچین به عنوان غذای نیک یاد شده است و امثال این مطالب که مطمئنا جلب توجه خواهد کرد. در کل تبلیغات و اندازه تأثیرگذاری در فروش هر کالایی بسیار حائز اهمیت میباشد.

کار در منزل دات کام

گذاشتن یک دیدگاه

*

code