آموزش پرورش بلدرچین در منزل یک کسب و کار پر درآمد خانگی (2)

آموزش پرورش بلدرچین در منزل یک کسب و کار پر درآمد خانگی (2)

اگر شما در دوره اول هشتصد بلدرچین گوشتی خریداری کرده باشید، دقیقا در چهل روزگی آنها به فروش میروند، چرا که بلدرچین های گوشتی در چهل تا چهل و پنج روزگی سربریده خواهند شد، این یعنی کمتر از دو ماه سرمایه به اضافه سود به شما بازگردانده خواهد شد، البته همین امر نیز بستگی به خودتان دارد، میتوانید در سی روزگی هم بفروشید اما با وزن کمتر و در نتیجه قیمت فروشش کمتر میشود، همینطور اگر بلدرچین تخمی بگیرید و از یک روزگی از آنها مراقبت کنید و تمامی دستورالعمل و راهنمایی های مشاوران جهاد کشاورزی را انجام دهید در چهل روزگی بلدرچین ها شروع به تخم گذاری میکنند و در همان بیست روز از ماه دوم شروع کارخانگی، شما به درآمد و سود مکفی خواهید رسید. بعد از مدتی که چم و خم کار دستتان آمد و به درآمد چشمگیر و دلخواه خود رسیدید، میتوانید اقدام به خرید ماشین جوجه کشی کنید و جلوی برخی هزینه ها و تلفات همچون: مرگ و میرهایی که به جوجه های یک روزه بر اثر تغییر دما، استرس وارد شده و تکان های که در جابجایی وارد شده، گرفته میشود، توجه داشته باشید که حتما با کسب اطلاعات و مشورت با بزرگان و با تجربه های این حرفه انجام و اجرا گردد.
با این تفاسیر دریافتیم که شروع کار پرورش بلدرچین نیاز به سرمایه مالی اندکی دارد و در عین حال بسیار زود بازده و پرسود است و بعد از مدتی صد درصد اقدام به بزرگتر کردن محل نگهداری و بیشتر کردن ظرفیت بلدرچین ها و کارآفرینی در این زمینه خواهید نمود، چرا که به نسبت کار در خانه های دیگری که زیرمجموعه کار کشاورزی هستند بسیار آسان تر و زود بازده تر میباشد. بلدرچین ها انواع مختلفی دارند، تعداد نهایی که شناخته شده اند حدود هجده نوع است که برخی از آنها را با هم بررسی میکنیم، از جمله: بلدرچین معمولی که بیشتر در شمال ایران زندگی میکنند و خط سفیدی بالای چشم هایش تا پشت سرش کشیده شده است، بلدرچین ژاپنی برای آواز خواندن پرورش و تربیت میافت، وقتی که پادشاه ژاپن که به سل دچار شد از گوشت آن تغذیه کرد و بیماریش بهبود یافت، از آن به بعد تنها به دلیل خوردن گوشت بلدرچین ژاپنی پرورش یافت.
این گونه از بلدرچین بسیار خوش گوشت است و با ذائقه ایرانی ها سازگار میباشد به همین دلیل در ایران هم برای تخم و هم برای گوشت، آن را پرورش میدهند. بلدرچین کاهگلی که در استرالیا بسیار دیده شده است. بلدرچین کوهی که با یک کاکل بلند و سیاه نسبت به باقی بلدرچین ها متفاوت است. بلدرچین گامبلی که سر جنس نر آنها قرمز رنگ میباشد و تخم های خوب و با کیفیتی دارند و بیشتر در مناطق بیابانی زندگی میکنند. بلدرچین های کالیفرنیایی که به بلدرچین های تزئینی نیز معروف هستند، بالای سرشان تاجی شبیه اشک وجود دارد و در ظاهر شباهت زیادی با بلدرچین گامبلی دارند. بلدرچین چینی که به نام پادشاه بلدرچین ها مشهور هستند، آنها از رنگ آبی زیبایی برخوردارند. بلدرچین های آفرقایی نیز از ظاهر زیبایی بهرمند هستند. کمی با گونه های خانواده این پرنده کوچک جثه اما زبر و زرنگ و پرجنب و جوش آشنا شدیم، لازم به ذکر است که بلدرچین های ژاپنی و معمولی در ایران بیشترین آمار پرورش را به خود اختصاص داده اند.

آموزش پرورش بلدرچین در منزل یک کسب و کار پر درآمد خانگی (2)
در قسمت بعدی آموزش، باید بدانیم که جوجه بلدرچین حدود هفده روز طول میکشد تا از تخم در بیاید، از بدو زندگی تا زمان مرگش تقریبا بین سه تا چهار سال عمر میکند و از وقتیکه شروع به تخم گذاری کند هر سال از زندگیش را حدود سیصد تخم میگذارد. مراقبت اصلی بلدرچین ها، تقریبا تا پایان دو هفتگی آنهاست و بعد از آن به قول معروف از آب و گل درآمدند و مرگ و میریشان کمتر میشود. درست است که در همه شرایط خود را وفق میدهد و مقاوم است، اما موقعیتی که نور بیشتر و گرمای متعادل و خشک و تمیز بودن قفسش را به همراه داشته باشد، رشد و بازده بهتری خواهد داشت. عواملی مانند تغییرات آب و هوا و دما باعث بوجود آمدن بیماری در آنها میشود، سعی کنید برنامه مناسبی برای مراقبت از آنها داشته باشید، سنین و گروه های مختلف را در قفس های جداگانه نگهداری کنید، به محض اینکه متوجه مردن به هر دلیل یکی از پرنده ها شدید، سریعا به جداسازی آن از باقی پرنده ها اقدام نمایید و بلدرچین مرده را دفن کنید و یا بسوزانید و در ضمن مراقبت بیشتری از بلدرچین های قفس مورد نظر باید صورت گیرد تا متحمل تلفات بیشتری نشوید.

کار در منزل دات کام

گذاشتن یک دیدگاه

*

code