آموزش کار مناسب زنان خانه دار و آقایان پاک کردن سبزی

آموزش کار مناسب زنان خانه دار و آقایان پاک کردن سبزی

اگر در فکر راه اندازی یک کار خانگی برای خود هستید، اما دانش و مهارت کافی برای انجام کارهای تخصصی و نیمه تخصصی را در خود نمی بینید، امروز با ما در این مقاله با کار در منزل آشنا شوید، که تنها مهارت ساده ای را می خواهد. خانم های خانه داری که دنبال کار در منزل ساده و درآمد مناسبی هستید، اما در سردرگمی به سر می‌ برند، باید این نکته را بدانند که می تواند با یک کار ساده به درآمد خوبی از این کار در منزل برسند.
اکثر خانم های خانه دار، با انواع مواد غذایی به واسطه کار آشپزی که در خانه انجام می دهند، سروکار دارند. همانطور که همه می‌ داند سبزیجات پایه ثابت مواد غذایی در یک خانه است. سبزیجات به شاخه های بسیار متنوع و زیادی تقسیم می‌ شود. برخی از این سبزیجات به طور مستقیم و مصرف خام دارند و برخی دیگر به صورت پخته و به صورت خورشتی مورد استفاده قرار می گیرند. اگر شما هم به عنوان یک خانم خانه دار به دنبال یک کار در منزل مناسب هستید، کار در منزل پاک و بسته بندی کردن سبزیجات می تواند برایتان ایده آل باشد.
برای آغاز این کار باید در ابتدا مشخص کنید که سبزی آماده را از تره بار تهیه می کنید یا خودتان این سبزی را در منزل پرورش می‌ دهید. مطمئنا کاشت و پرورش سبزی علاوه بر مزایا دارای معایبی نیز خواهد بود. خب اگر سبزی را در خانه بکارید این کار مستلزم، داشتن زمین برای کاشت، گلخانه ای برای نگهداری از بذر کاشته شده در فصل سرما، و بسیاری موارد دیگر است. درست است که اگر مواد اولیه را نیز خودتان تهیه کنید سودتان در این کار منزل به طور قابل توجهی افزایش می یابد، اما سلسله مراتب کارهایتان نیز بیشتر خواهد شد. اما اگر سبزی را از میدان تره بار تهیه کنید، سودتان کم ولی در کنارش از زحمتتان نیز کاسته خواهد شد.

آموزش کار مناسب زنان خانه دار و آقایان پاک کردن سبزی
مواد لازم برای شروع کار:

  • سبزی در انواع خورشتی یا سبزی خوردنی (انتخاب کنید که کدام نوع سبزی مد نظرتان است. سبزی خوردن می تواند به صرفه و سودآور تر باشد.)
  • حوضچه برای شست و شوی سبزی در خانه. البته می تواند ظروف پلاستیکی بزرگ نیز تهیه کنید، و کار آبکشی را با آنها انجام دهید.
  • آبکش که تعداد و اندازه آن بستگی به میزان سبزی تان خواهد داشت.
  • ظروف یا نایلون های پلاستیکی برای بسته بندی سبزیجات شسته و آماده برای ارائه به مشتری.

برای شروع کار بعد از اینکه نوع سبزی مورد نظر خود را انتخاب کردید، باید برای خرید سبزی اقدام کنید. معمولا سبزی خوردن ترکیبی از چند نوع سبزی، تازه و معطر مانند، ریحان، نعنا، پیازچه، تره، شاهی، گشنیز، شوید، تربچه، و…است. می توانید سبزیجات را به طورمستقیم از باغ یاتره باربه صورت کلی تهیه کرده تا ازلحاظ اقتصادی برایتان به صرفه تر باشد. بعدازآن سبزی ها رابایدبه دقت تمیزکرده و تمام شاخه های زائد و زرد و خراب را جدا کنید. یادتان باشد که سبزی ها را زیاد پرپر و یا با چاقو ریز نکنید، زیرا سبزی به سرعت تغییر رنگ داده و فاسد می شود. همین که کمی مرتب شده و اندازه آن برای بسته بندی متناسب شود کافی است.
در مرحله ی بعد نوبت به شست و شوی سبزی است. به هر حال هر کسی که سبزی را از بیرون تهیه می کند، مجددا اقدام به شست و شوی آن می‌ کند، اما این موضوع نباید باعث کم کاری شما در امر شست و شو شود. سبزی ها را در حوضچه یا تشت ریخته و پر از آب کنید، سپس به آن ماده ضدعفونی کننده اضافه کرده و اجازه دهید سبزی چند دقیقه در این آب بماند. سپس کمی سبزی را در آب زیرو رو کنید تا گل و کثیفی هایی که به آن چسبیده، از سبزی جدا شود. یادتان باشد، این کار را با فشار و چنگ انجام ندهید، زیرا سبزی بسیار حساس است و ممکن است تکه و پاره شود و طراوت خود را از دست بدهد. سپس سبزی را در آبکش خالی کنید.
آب حوضچه یا تشت را خالی کنید. فضای شست و شو را کاملا آبکشی نمایید و سپس دوباره عمل شست‌ و شو را تکرار کنید.
وقتی از تمیزی سبزی اطمینان حاصل کردید، آن را در جای سرپوشیده و سایه قرار دهید تا آب سبزی گرفته شود، این نکته را فراموش نکنید که بسته بندی سبزی خیس می تواند باعث پوسیدگی فوری و از بین رفتن سبزی قبل از فروش شود. بعد از آماده سازی سبزی به صورت دسته ای یا بسته ای برای فروش می توانید برای بازاریابی و فروش به خریدار، رستوران ها و…عرضه کنید. فقط یادتان باشد ابتدا باید سفارش بگیرید و بعدسبزی آماده کنید، چون سبزیجات ماندگاری دراز مدت ندارند.

کار در منزل دات کام

گذاشتن یک دیدگاه

*

code