آموزش کسب درآمد در منزل با نمد دوزی

آموزش کسب درآمد در منزل با نمد دوزی

مشاغل خانگی: نمد دوزی و کسب درآمد در منزل
اگر دغدغه های خاص خود را در منزل دارید و نمی توانید، برای کسب درآمد در خارج از خانه به دنبال کار باشید، و یا شاید جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال راه اندازی کسب و کار خانگی خود هستند، با ما همراه باشید. برای شروع این کسب و کار در منزل کافی است، سررشته اندکی از دوخت های مختلف داشته باشید. امروز می خواهیم یک کار در منزل درآمد زا را به شما معرفی کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه شوید.
صنایع دستی، همیشه جز مواردی است، که مورد توجه افراد زیادی قرار می‌ گیرد. شاخه های صنایع دستی بسیار گسترده اند. برای کسب درآمد از برخی از شاخه های صنایع دستی نیاز به گذراندن دوره های فنی حرفه ای و یاد گرفتن چگونگی استفاده از ابزار، برای شما از ملزومات اساسی محسوب می شود.
یکی از شاخه های صنایع دستی که از گذشته دور تا عصر حاضر همیشه در زمینه های مختلف مورد توجه قرار گرفته است، نمد دوزی می‌ باشد.
نمد یا فوتر جز قدیمی ترین و اولین پارچه های بافته شده ی بشر است؛ زیرا نمد تارو پود در هم تنیده ندارد، بنابراین برای بافت این پارچه پرزدار از خانواده پارچه پشمی، به هیچ ماشین الات خاصی نیازی نیست.
نمد کاربرد های متنوع زیادی دارد. در ساده ترین حالت از نمد برای صنایع دستی و در پیچیده ترین حالت از این پارچه پشمی در صنایع خودرو سازی، فیلتر سازی، عایق بندی صوتی، عایق کاری و … استفاده می شود. جنس نمد از پشم فشرده و یک نوع فیبر مصنوعی است. در عین حال در برابر نفوذ رطوبت و سرما بسیار مقاوم است. و علاوه بر این طول عمر بالایی نیز دارد.

آموزش کسب درآمد در منزل با نمد دوزی
نمد دوزی جز آن دسته از کسب و کار هایی است که نیازی به گذراندن دوره های مختلف ندارد و با اندک تلاش و کمی پیش زمینه در خیاطی می توانید، در کوتاه ترین زمان کار خود را آغاز کنید.
وسایلی که باید برای نمد دوزی تهیه کنید، عبارت از:

  • پارچه نمدی در طرح های ساده یا گلدار با رنگ های بسیار متنوع که در اندازه های A2 ، A3 و A4 و یا به صورت متری وجود دارد. پارچه های نمدی در دو ضخامت دو میل و پنج میل در بازار موجود است. با توجه به اینکه از نمد برای چه چیزی استفاده می کنید، قطر و متراژ نمد برای خرید مشخص می شود.
  • قیچی
  • نخ عمامه یا کوبلن (نخ قوی)
  • سوزن
  • چسب حرارتی
  • ماژیک

می توانید با استفاده از نمد، کیف گوشی یا لپ تاب، کیف دستی، کیف کوچک برای اسکناس، جامدادی در شکل های متنوع، عروسک های نمدی یا هر چیزی که دوست دارید با قدرت خلاقیت خود بدوزید. هنر نمد دوزی در عین سادگی و آسانی بسیار درآمد زا و زیباست. و مقاومت وسیله های نمدی نیز بسیار عالی خواهد بود. شستشوی وسیله های نمدی بسیار آسان است.
پس با قدرت شروع کنید. برای هر چیزی که می خواهید بر روی نمد اجرا کنید، ابتدا الگو را رسم کنید، سپس با سوزن الگو را بر روی نمد ثابت گذاشته و با ماژیک شکل را بکشید، در مرحله بعد می توانید، نمد را برش دهید.
الگو های آماده زیادی نیز در اینترنت وجود دارد، کافی است جست وجو کرده و الگو ها را برای شروع کار چاپ کنید. بعد از برش الگو دوخت بزنید. کابردی ترین نوع دوخت در نمد دوزی، دوخت دندان موشی است که علاوه بر زیباتر کردن کار جز دوخت های محکم و ماندگار نیز می باشد. می توانید برای تمیزی کار قسمت داخل کار خود را آستری بگیرید.
از لحاظ بازار کاری، باید خدمتان عرض کنم، که کارهای نمدی همیشه مشتری های خود را دارد. و اگر کمی ذوق و خلاقیت چاشنی کارتان کنید و در زمینه های مختلف نمد دوزی کنید، مثلا نمد دوزی های حنابندان یا نمد دوزی های دندانک و خیلی موارد دیگر، می توانید مشتری های مستقیم یا غیر مستقیم (فروش به خرازی ها یا مغازه های مرتبط) داشته باشید.
همین حالا لیست خرید خود را آماده کرده و به نزدیک ترین خرازی در دسترس خود بروید. سرمایه اولیه برای کار نمد دوزی بسیار کم است. می توانید کار خود را با مواد اولیه در میزان محدود آغاز کنید. بعد از اینکه بازار کار خود را پیدا کردید و سفارشات انبوه گرفتید، می توانید کار خود را گسترس دهید.

کار در منزل دات کام

گذاشتن یک دیدگاه

*

code