قلاب بافی در خانه یک کسب و کار پر درآمد در منزل

قلاب بافی در خانه یک کسب و کار پر درآمد در منزل

در همه خانه ها لیف وجود دارد، که ممکن است ماشینی یا دستی باشد ولی تا بحال دقت کرده اید لیف های دست بافت چقدر زیباتر هستند، حتی زمان استفاده از آنها نیز راحتی و سبکی خاصی به انسان دست میدهد، بی شک این لیف های دست بافت هنر دست بانوانی است که قلاب بافی را به عنوان کار در منزل و کسب درآمد انتخاب کرده اند. زنان ایرانی در همه زمانها برای رفع مشکلات خانواده راه چاره ای می اندیشند و مدیریت را کامل می کنند، هنر قلاب بافی یکی از همین چاره اندیشی هاست، در عین حال که می توانند به مسؤلیت های همسر داری و خانه داری و بچه داری خود بپردازند و آنها را به بهترین شکل اجرا کنند، از هنر خود برای کمک اقتصادی نیز استفاده میکنند.

این هنر علاوه بر دقت و خلاقیت نیاز به چشمان و انگشتان سلامت نیز دارد، از آنجایی که بافتهای ریزی را باید با قلاب شکل داد به چشمان تیزبین نیاز دارید، حتما قرار نیست بافندگی کرده باشید تا بتوانید در قلاب بافی نیز مهارت لازم را بدست آورید، بلکه با یک آموزش درست و کامل، بدون اینکه هیچگاه میلی به دست گرفته باشید، میتوانید قلاب بافی را متبحرانه انجام دهید.

قلاب بافی که از مشاغل صنایع دستی نیز محسوب می شود نیز مانند بسیاری از هنرها نیازی به داشتن تحصیلات دانشگاهی ندارد و هرشخصی با در هر سطح سوادی میتواند به آموختن و انجام این حرفه بپردازد. آموزشهای فراوان مرحله به مرحله ای برای همه مردم در هر شرایط و سطحی، در سایتهای مختلف هنری قرار داده اند، چه بصورت تصویری و فیلم و چه بصورت نوشته و گفتاری و کاملا رایگان ، تا به بهترین شکل فراگیری این هنر صورت بگیرد.

شاید زمانیکه نام قلاب بافی به میان می آید، خاطرات مادربزرگهای دوست داشتنی که مشغول بافتن شالگرد و کلاه یا ژاکت در اوایل زمستان در کنار شومینه یا زیر کرسی بودند، زنده میشود، این هنر زیبا از مادران به دختران میرسد و اندک اندک همه گیر میشود، اینگونه میشود که هنرهای اصیل یک کشور ماندگار میماند و امروزه این هنر وسعت بی حد و مرزی پیدا کرده و هیچگاه از یادها نمیرود، یک هنرمند به آسانی با قلاب و مقداری نخ مخصوصش به خلق آثار متنوع و رنگارنگی چون عروسکهای زیبا، انواع سبد و زنبیل و ساک، کیفها و کوله های دستی و دوشی، کوسن و رومیزی، گلهای زیبا، پادریها و لوازم تزیینی برای اثباب خانه و… میپردازد. امروزه جهاز عروس را به بهترین شکل می آرایند، هنر قلاب بافی خود را میتوانید در این مواقع به نمایش بگذارید. در سیسمونی ها نیز کارهای قلاب بافی شده بسیار لوکس و چشم نواز هستند، شما حتی میتوانید به عنوان کادو برای جشن تولد یا شاد باش هر مراسم مبارکی از هنر دست خود استفاده کنید، مطمئن باشید این کارها برای تبلیغ و بازاریابی کارهای شما بسیار مؤثر است. ایده های جدید و جالب را میتوانید هم از تخیل و تفکر خود و هم از ایده های ارائه شده در اینترنت و مجله های هنری بگیرید.

موارد مورد نیاز در قلاب بافی در خانه یک کسب و کار پر درآمد در منزل

برای اینکار به موارد زیر نیاز دارید:

  1. میل قلاب بافی که از جنسهای مختلفی چون: آلومینیومی، فلزی و چوبی ساخته شده است و به شکلهای گرد و یا بلند و صاف است نیاز دارید
  2. نخ قلاب بافی که شما باید به رنگ، جنس و ضخیم بودن آن توجه کنید. همچنین لازم به ذکر است که بدانیم نخ ها به دو صورت الیاف مصنوعی و طبیعی هستند. نخ های طبیعی که از پوست حیوانات و گیاهان مانند: کتان، بامبو، کنف هندی، الیاف پنبه، شاهدانه و سویا ساخته می شود و الیاف مصنوعی، همانطور که از نامش میتوان فهمید ساخت دست بشر است که اکریلیک، ابریشم مصنوعی، نایلون و پلی استر زیر مجموعه الیاف مصنوعی هستند.
  3. متر خیاطی
  4. سوزن
  5. قیچی
  6. سنجاق نگهدارنده
  7. گیره
  8. رج شمار

احتیاج داریم.

این هنر در بسیاری از کشورها رواج دارد به همین خاطر هنرمندان علایمی را مشخص کردند که در همه دنیا بتوانند با آن علایم به یک صورت و واحد نقشه طرحهای قلاب بافی را بخوانند و اجرا کنند. در اینجا چند نمونه را با هم مرور میکنیم. زنجیره به صورت دایره توخالی، بافت نامرئی را بشکل دایره توپر، پایه ساده را شکل تی انگلیسی و پایه کوتاه را به شکل بعلاوه یا ضربدر روی نقشه میکشند و بسیاری از علائم دیگر که مانند یک رمز برای خواندن نقشه ها ایجاد شده و نیاز به ترجمه و توضیح ندارد.
تمام قد تلاش کنید بی شک پیروز میدان خواهید بود. اوج کار شما در اواخر فصل پاییز و زمستان است، نه تنها بافت البسه، بلکه تمامی چیزهایی که با قلاب میتوان بافت، حس گرمایی زیبایی را به انسان القا میکند. جالب است که امروزه اکثر کارهای هنری را میتوان در بازارچه هایی که در فضای مجازی بوجود آمده است عرضه کنید، زمانیکه شروع به انواع کار در خانه میکنید دوستی و پیوندتان را با تلگرام و اینستاگرام و در کل اینترنت قوی کنید، چرا که اینها خود، راه فروش و جذب مشتری را برایتان باز میکند.

کار در منزل دات کام

گذاشتن یک دیدگاه

*

code