کار در منزل شیوه ای نوین برای زنان خانه دار، دانشجویان، افراد کم توان و معلول

کار در منزل شیوه ای نوین برای زنان خانه دار، دانشجویان، افراد کم توان و معلول

خانوم ها در همه زمان ها مسؤلیت های مهم و ارزشمندی را با خود به دوش می کشیدند، آنها در ابتدا به عنوان یک دختر برای پدر و مادر و در قسمتی از عمرشان به عنوان یک همسر برای شوهرش و مدتی بعد به عنوان مادر برای فرزندانش زندگی می کنند و مسؤلیت های محوله را به بهترین شکل انجام می دهند، حال آنکه در برهه ای از زمان و در شرایط مختلف به کار دیگری که به کسب درآمد می انجامد نیز مشغول می شوند، این کار ممکن است در بیرون از خانه انجام گردد و یا اینکه به صورت کار در خانه باشد.
در همه زمان ها و تمام شرایط بانوان مانند یک مدیر خبره و با تجربه به آینده نگری و برنامه ریزی برای تمامی مسائلی که اتفاق افتاده است یا می خواهد بیافتد، می پردازند و جالب است که اکثریت این برنامه ریزی ها نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت.
کار برای خانوم ها باید مناسب با وضعیت روحی و جسمی آنها باشد، به طور مثال یک خانم شاید نشود که راننده ترانزیت باشد، چرا که موقعیت های جاده ای تناسبی با روحیه لطیف یک خانم ندارد، این موضوع بدین معنا نیست که خانوم ها قادربه انجام برخی کارها نیستند و در سال های اخیرمی بینیم که بسیاری از مشاغل که مختص آقایان بوده را توانستند به خوبی و درست اجرا کنند.
بانوان با تحصیلات دانشگاهی و تخصص های مختلف می توانند در جامعه کار مورد علاقه خود را انجام دهند.
کارهایی مانند پزشکی، پرستاری، معلمی، روانشناسی و مشاغلی مشابه این موارد که نیاز به تخصص داردند و بسیار هم پردرآمد هستند. حال آنکه امروزه می بینیم جدای کار بیرون، کار در منزل برای خانم ها با هزینه های کم نیز وجود دارد و مورد استقبال تقریبا هشتاد درصد از بانوان قرار گرفته است و بسیار درآمد زا نیز می باشند.
همانطور که می دانید و گفته شد، کار برای خانم ها شرایط متفاوتی را نیاز دارد، بنابراین ارجح است که یک خانم در شغل خود نهایت آرامش و آسودگی خیال را داشته و تنش های چون: ترافیک و دوری راه، برخورد با مردم مختلف، نوع پوشش و. . . . را نداشته باشد تا بتواند به نحو احسن هم به کارهای داخل خانه و هم مسئولیت های شغلی خود را برسد.
بسیاری از افراد در جوامع مختلف از یک خانم انتظارات زیادی دارند، تصور می کنند که توانایی آنها بسیار بالاست و باید همه جوره و در هر شرایطی تمام کارهای فرزندان، کارهای خانه و پخت و پز، همسرداری و از طرفی کارهای بیرون از خانه را درست و کامل انجام دهد. نکته جالبی که لازم است یاد آور شویم، فرمایشی از حضرت علی علیه السلام را راجع به لطافت زنانه است، ایشان فرمودند: زن گل است، قهرمان نیست. به این شرح که با لطافت برخورد کنید و با زن نباید مانند یک قهرمان سرسخت برخورد داشت.

کار در منزل شیوه ای نوین برای زنان خانه دار، دانشجویان، افراد کم توان و معلول
کار برای خانم ها در بیرون از خانه و به عنوان یک کارمند، هم از نظر زمان و هم از نظر درآمد مشخص شده است، در این مبحث ما به کار برای خانوم ها در خانه می پردازیم. اولین کار برای خانم ها را می توان از صنایع دستی نام برد، شاید نتوان خانومی را یافت که هنر دستی بلد نباشد و یا اینکه نتواند به راحتی آن را فرا گیرد، بنابراین صنایع دستی یک هنر و کار کم خرج و زود بازده و پردآمد است، کارهایی چون: ابریشم بافی، نمد بافی، تکه دوزی، چاروق بافی، عروسک سازی، گلدوزی، روبان دوزی، خمیر چینی، طراحی و دوخت انواع لباس ها، حصیر بافی، ویترای، باتیک، قلم زنی، حکاکی روی فلز، نقاشی روی سنگ، مرصع دوزی، نقاشی روی صدف، خیاطی، بافندگی و بسیاری از هنرهای مشابه این فعالیت ها که با پیشرفت و خلق آثار و ابتکارات، باعث رشد و اعتلای فرهنگ و هنر کشور می شود.
البته کارهای دیگری نیز وجود دارد، چون: تایپ، ترجمه، مدیریت و طراحی سایت و ادمین صفحه های مجازی در تلگرام و اینستاگرام و تولید محتوا که نیاز به سطح سواد و تحصیلات دارد و البته امروزه اکثر بانوان در سراسر دنیا تحصیلات عالیه را طی می کنند. فعالیت هایی مانند آشپزی، شیرینی پزی، پاک کردن و خرد کردن انواع سبزیجات، تهیه و آماده سازی انواع مربا، ترشی، شور و لواشک ها، کار مناسبی برای خانوم ها محسوب می شود.
نمونه این کارها برای خانم ها هم لذت بخش و هم درآمدزا خواهد بود، در عین حال علاوه بر رسیدگی به کارهایی که به آنها محول شده است به فعالیت مورد علاقه خود نیز بپردازد.
یک خانم به راحتی می تواند ساعات روزانه خود را برای انجام تمامی فعالیت ها و مسؤلیت هایش مدیریت کند.
کارهای دیگری مانند پرورش قارچ، تولید انواع سبزیجات ارگانیک، پرورش جوجه و بلدرچین و کبک، بسته بندی انواع نخم ها که زیر مجموعه فعالیت های کشاورزی محسوب می شوند. همانطور که می بینید تقریبا همه کارهای نام برده برای همه بانوان با شرایط مختلف متناسب است، خانم هایی که در بیرون از خانه هم مشغول به کار هستند می توانند در وقت آزاد خود به کار در خانه های مختلف دست بزنند.

کار در منزل

گذاشتن یک دیدگاه

*

code