کسب و درآمد برای زنان خانه دار با بسته بندی خشکبار در منزل

کسب و درآمد برای زنان خانه دار با بسته بندی خشکبار در منزل

یکی از راه های ایجاد مشاغل خانگی برای خانم های خانه دار که می خواهیم در این مطلب به آن بپردازیم، بسته بندی خشکبار در منزل است. بسته بندی خشکبار در منزل یک کار آفرینی (کار در منزل برای خانم های خانه دار) پر سود و آینده دار، به عنوان یکی از شاخه های مشاغل خانگی است. و برای افرادی که جویای کار در منزل هستند، و می خواهند برای خود کار در منزل مناسبی فراهم کنند، یک راه بی نظیر است. به طور کلی در عصر حاضر در میان مشاغل خانگی، بسته بندی در منزل در میان خانم ها و آقایان بسیار پر طرفدار شده است. اما دلیل این موضوع چیست؟
جواب:

 • سرمایه اولیه برای راه اندازی یک کارگاه خانگی برای بسته بندی بسیار مقرون به صرفه و مناسب است.
 • تنوع کاری بالاست و با کمی خلاقیت و نوآوری هر کسی می تواند، در این کار از رقیب خود پیشی بگیرد.
 • بازار فروش و درآمد زایی خوبی دارد.
 • ساعت کاریش به عنوان یک کار در منزل انعطاف پذیر و برای همه مناسب است.
 • ریسک شکست کاری بسیار پایین است و در صورتی که کار بسته بندی به صورت با کیفیت و مشتری پسند انجام شود، پیشرفت کاری خیلی زود رخ می دهد.

 بسته بندی، یک کار در منزل مناسب برای خانم های خانه دار است. برای کار بسته بندی خشکبار نسبت به بقیه مواد غذایی دستتان در گسترش و صرف هزینه ی بیشتر برای بسته بندی شکیل تر باز است، زیرا در بیشتر موارد خشکبار به عنوان سوغاتی نیز به فروش می رسد.
رقابت در صنف بسته بندی خشکبار بالاست، اگر می خواهید به عنوان کار در منزل روی این کار مانور دهید، قوی وارد کار شوید. مجوز رسمی برای کارتان بگیرید تا روی بسته بندی هایتان نشان بهداشت و… هک شود.
برای گرفتن مجوز رسمی به جهاد کشاورزی بخش ایجاد مشاغل خانگی، بسته بندی مواد غذایی مراجعه کرده و فرم درخواست خود را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز از گواهی عدم اعتیاد، مدارک شناسی و مابقی را تحویل دهید.
بعد از طی مراحل اولیه، از محل کارتان که در منزل خود مهیا کرده اید، بازرسی به عمل می آید. در صورت تایید صلاحیت، بعد از مدتی مجوز کار صادر می شود. گرفتن مجوز قانونی کمی سخت و زمان بر است، اما برای شروع یک کار با آینده، از الزامات ضروری محسوب می شود. بعد از گرفتن مجوز نوبت به تهیه مواد اولیه و ابزار بسته بندی می رسد.
محدوده سرمایه خود را مشخص کنید و برنامه ریزی دقیقی از چگونگی بودجه بندی سرمایه برای خرید داشته باشید.
برخی از هزینه ها ثابت و اجباری و برخی متغیر و اختیاری است. دقیقا مشخص کنید که می خواهید روی چه خشکباری مانور دهید و کار بسته بندی در منزل را با کدام آغاز کنید. همانطور که می دانید، تنوع در محصولات خشکبار بسیار زیاد است. آلو (خشک، بخارا، جنگلی)، انجیر (خشک، آردی و…)، پسته (کله قوچی، فندوقی، اکبری و …)، تخمه (آفتابگردان، جاپانی، کدو، و …)، نخودچی، بادام (با پوست، زمینی، هندی، و …)، ذرت (توپی، شیرین بوداده و …)، انواع برگ ها (زردآلو، قیسی، هلو)، توت، سنجد، سویا، شاهدانه، فندوق، کشمش، گردو و بسیاری دیگر از انواع خشکبار در کشور هستند.

کسب و درآمد برای زنان خانه دار با بسته بندی خشکبار در منزل
برای شروع کار در ابتدا باید انتخاب کنید که برای بسته بندی خشکبار در منزل، کدام نوع مد نظرتان است. بهتر است به جای اینکه سرمایه گذاری زیادی کنید و از همه خشکبار ها به میزان کم بخرید، یک یا دو نوع از خشکبار ها را انتخاب کرده و آنها را به میزان زیاد خریداری کنید.
برای شروع کار هزینه ثابت و اجباری عبارت اند از:

 • هزینه های گرفتن مجوز
 • هزینه خرید دستگاه بسته بندی
 • هزینه خرید خشکبار
 • هزینه خرید پاکت بسته بندی
 • هزینه آب و برق و …

اما هزینه های متغیر و اختیاری عبارت اند از:

 • میزان و نوع خشکبار
 • هزینه تبلیغات و لوگوسازی
 • هزینه ایاب و ذهاب و حمل و نقل

در کار بسته بندی رقابت زیاد است، اما چرا باز هم جز کار در منزل پرطرفدار است. جواب ساده است چون درآمد زیادی دارد. برای اینکه خود را در کار بسته بندی خشکبار به مراتب خوبی برسانید، باید با رقیبانتان متفاوت باشید. لوگو سازی کنید. و با تبلیغات لوگوی خود را به مشتری معرفی کنید. مطمئن باشید اگر کارتان مرتب و تمیز و نوآورانه باشد علاوه بر سود بیشتر رقیبانتان را نیز پشت سر می گذراید.در بسته بندی خشکبار خلاقیت داشته باشید. لوگو و بسته بندی خاص خود را ثبت کنید تا کسی نتواند از روی کار شما تقلید کند. کافی است روی چند مدل محدود از خشکبار کار خود را با بسته بندی های زبیا و لوگوی مخصوص به خودتان شروع کنید، کار با کیفیت هیچ وقت با شکست رو به رو نمی شود. وقتی بازار کارتان گرفت و لوگوتان بر سر زبان ها افتاد در مسیر پیشرفت می توانید، کار خود را گسترش داده و به تنوع محصولاتتان بیافزایید.

کار در منزل

نظر

  • سید رویا خضری جوادی - خرداد 19, 1400

   سلام خسته نباشید من رویا جوادی هستم ساکن فردیس کرج و احتیاج شدید به کار دارم خواهشمندم از شما که بهم کمک کنید تا در این زمینه همکاری با شما رو داشته باشم ممنونم از شما.منتظره پاسخ شما هستم باتشکر

   پاسخ به این نظر
  • سید رویا خضری جوادی - خرداد 26, 1400

   من رویا جوادی هستم که خیلی وقته دنبال این کار میگردم که تاکنون به ایمیلم ارسال نشده ولی از شما درخواست دارم که بهم کمک کنید تا خودم در آمد واقعی خودمو داشته باشم.چون شدید به کار در منزل احتیاج دارم.با تشکر از شما خواهش دارم که بهم کمک کنید.ممنونم

   پاسخ به این نظر

گذاشتن یک دیدگاه

*

code